Drobečková navigace

Úvod > Blog > Zakládáme novou divizi

Zakládáme novou diviziNa základě mých několikaletých zkušeností na trhu jsem se rozhodla svoji společnost I.P. Trust Management s. r. o. posílit o novou divizi - komplexní poradenství pro (budoucí) emitenty dluhopisových emisí.

Tato divize zaštiťuje i opačný případ - máte nabídku na "tipařinu" pro emitenta XY a chcete si ověřit, jak si společnost ekonomicky stojí, a zda není nabízená "supervýhodná investice" pro vaše klienty, či vás samotné, riziková více, než vás přesvědčují zástupci společnosti.

Zcela rozumím tomu, proč řada lidí, specializující se na toto odvětví tvrdí, že se v řadě případů jedná o "prašivé dluhopisy". Tomuto segmentu by se měl vyhnout investor, který nedokáže číst ve výkazech, či si všímat podezřelých ukazatelů (přepálený výnos, provize, "známé firmy" ve vedení společnosti, nezveřejňování uzávěrek, záporný vlastní kapitál, atd.)

Největší přidanou hodnotou našich služeb vidím v tom, že během působení na trhu (u některých členů mého týmu se bavíme o dekádách), jsme se setkali jak s úspěšnými, tak i neúspěšnými projekty, emitenty, či správci majetku.

-----

Úspěšnými protože:

sami již realizovali v daném odvětví několik projektů, či již úspěšně podnikají, a potřebují injekci, aby mohli své současné podnikání rozšířit. Nyní se chtějí posunout v rámci svého businessu a dokonale znají problematiku, která je čeká. Mají v oblasti zavedené a prověřené kontakty a znají legislativní rámec, ve kterém chtějí podnikat/podnikají. Své úspěchy dokáží doložit výkazy, či uzavřenými projekty, ve kterých se dá přehledně číst. 

Neúspěšnými proto, že:

přecenili své schopnosti. Jednoho rána se probudili a rozhodli se, že budou spravovat cizí majek/začnou podnikat, a nejlépe za cizí peníze, za nesmyslný úrok pro klienta a ještě šílenější provizi pro tipaře. Nevěří na daně, účetní potkávají ideálně jednou za rok před daňovým přiznáním a pojem vlastní x cizí kapitál jim neříká zhola nic. Ve druhé fázi, kdy začínají ve všem plavat zjistí, že si pořídili opici, ale nemají na banány - tedy veškerý nákladový cirkus, který se kolem této problematiky točí, jim požírá vše, co se jim podaří vybrat, a nezbývá na investování do skutečné hodnoty

-----

Další kapitolou, která rozhoduje o úspěchu či neúspěchu celé "akce" je úroveň řízení projektu - zavedení standardů, kvalita a zkušenosti managementu, znalost daňové problematiky, práva...

Konstrukci Vaší emise i business plán nastavíme tak, abychom minimalizovali co nejvíce rizik, informovali Vás o všech důsledcích a legislativních dopadech Vašeho jednání, a veškeré procesy fungovaly tak, aby Vás v případě sporu, ochránily.

Pokud za sebou nemáte žádnou podnikatelskou historii (a ne, nemyslím tím podnikání na IČO), tomuto nástroji se obloukem vyhněte!

 

DL_EM.png


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů